Knygų skanavimas yra labai paprastas darbas, tikrai nesudėtingesnis, nei stovėjimas prie kopijavimo aparato ir Copy mygtuko paspaudimas. Tik reikia pirmiausia pasiruošti tiek skanerį, tiek skanavimo programą.
Knygas geriausia skanuoti skaneriu. Tam tinka bet koks skaneris, bet žinoma nuskanuosite greičiau jei skaneris bus greitesnis. Iš greitesnių skanerių galima rinktis Microtek XT-3300, ar kitus XT serijos skanerius, bet tinka bet kuris kitas, kokį turite ar galite pasiskolinti.

196230-canon-canoscan-lide-100

Skanuoti reikia nusistačius į 300 dpi raišką (Resolution) Greyscale (8 bit) (pilkų atspalvių) režimu. Nustatymai kiekvieno scanerio atveju gali skirtis bet reikia ieškoti šitų raktinių žodžių. Pvz Canon skaneriams skanavimo režimo pasirinkimo langas atrodo taip:

scanner

Savaime suprantama viršelius ir spalvotas knygas skanuojame Color (24 bit) režime. Jei jūsų skaneris turi pasirinkimą Text, Photo ar Magazine – rinkitės Photo.
Didesnės raiškos ar kitų režimų rinktis nereikėtų, nes tai dažnai palėtiną skanerį ir patį sakanavimą.

Programą skanavimui galite pasirinkti pagal savo nuožiūra. Pakankamai patogi yra Abbyy FineReaderio skanavimo funkcija. Jos nustatymai atrodo taip:
abbyy

Galite rinktis nemokamą IrfanView programą. Ji turi File -> Batch scanning funkciją.
Kartais neblogas pasirinkimas būna ir prie jūsų skanerio pridėta originali skanavimo programa. Geriausia yra pabandyti kelias programas ir išsirinkti jums labiausiai patinkančią.

Saugoti nuskanuotus paveisklėlius geriausia JPG formatu, su 80-90 proc kokybės. IrfanView programos nustatymai atrodytų taip:
irfanview

Pradedant skanuoti reikia vieną kartą paspausti “Preview” mygtuką ir pasirinkti skanavimo plotą, kad skaneris skanuotu tik tiek kie užima knyga, o nelakstytų per visą A4 lapą. Geriausia pasirinkti, kad pridėjus knygą prie kurio nors iš skanerio kampų pažymėti tokį plotą, kad patektų baltos paraštes, bet nepatektų tamsesni knygos kraštai.
Tada jau galima drąsiai su pele spausti “Scan“ mygtuką (arba mygtuką ant skanerio) ir pradėti skanuoti. Kol skaneris grįžinėja į pradinę poziciją perverčiam lapą ir vis spaudom skanerio mygtuką arba ekrane mygtuką “Scan”. Kad nereikėtų spaudalioti mygtuko, galima pasinaudoti automatinio skanavimo funkcija FineReader arba skanerio programoje.

Keli praktiniai patarimai:
1. Labai svarbu gerai prispausti knygą prie skanerio, kad kuo mažesnis būtų tamsus tarpas per knygos vidurį. Tam netgi galima įdėti į knygos nugarėlę pieštuką.
2. Labai gerai turėt pagalvėlę pirštų drėkinimui. Arba šiaip kempinėlę kad ir į vandenį pamirkytą. Kad nereikėtų seiliot pirštų verčiant lapus.

Geriausias skanavimo rezultatas – jei turite vienam kataloge krūva sunumeruotų iš eilės JPG failiukų. Jų reikės tolimesniam apdorojimui.
Jei skanavote su FineReader, einate į meniu File -> Save Pages as Images ir išsaugote viską kaip JPG failiukus.
Jei jūsų skanerio programa gamina iškart PDF failus ir nieko daugiau, rinkitės išsaugoti juos kuo geresne kokybe. Tada galite atidaryti su tuo pačiu FineReader (ar Adobe Acrobat jei turite)ir išsaugoti į JPG paveiksliukus.

Einame prie kito žingsnio paveiksliukų apdorojimas su ScanTailor programa

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: