Bene populiariausia programa savo turimomns elektroninėms knygoms tvarkyti yra Calibre.

CalibreJei to dar nepadarėte, tai parsisiųskite jums tinkamą versiją iš čia: http://calibre-ebook.com/

Į ją patogiai susidėsite tiek savo turimas tiek naujai pasidarytas DOCX formato knygas. Paprasčiausiai spaudžiate “Add books“ mygtuką ir nurodote eknygų failus. DOCX formatą Calibre kuo puikiausiai palaiko, iš jo paima metaduomenis ir netgi pirmą didelį paveiksliuką paima kaip knygos viršelį.

Prijungus jūsų skaityklę (planšetę, telefoną ar kitą skaitymui naudojamą įrenginį) Calibre jį kuo puikiausiai atpažįsta, ir paspausdus ant knygos “Send to device“ failas automatiškai paverčiamas į tam įrenginiui suprantamą formata (dažniausiai EPUB) ir knyga įrašoma į patį įrenginį. Kindle atveju calibre konvertuoja į senesnį MOBI formatą, jei turite naujesnę Kindle skaityklę, nustatymuose galite nesunkiai pasikeisti, kad naudotų ir naujesnį AZW3 formatą – jis palaiko daugiau formatavimo galimybių. Praktiškai AZW3 yra tas pats EPUB, kaip saldainis įvyniotas į kitokį popierėlį  – Amazono apvalkalą, todėl konvertuoti iš EPUB į AZW3 galite “be nuostolių“, visi formatavimai išlieka.

Lietuviškos raidės kai kuriose skaityklėse

Kai kurios skaityklės (su Kindle tokių bėdų nėra) gali susidurti su problemomis rodydamos EPUB formato knygose esančias lietuviškas raides. Taip dažniausiai yra todėl, kad šriftai, esantys skaityklėje, nepalaiko lietuviškų raidžių, todėl į EPUB reikia įterpti šriftus iš jūsų kompiuterio su lietuviškomis raidėmis. Calibre programoje nueikite į Preferences -> Conversion options -> Common ir uždėkite varnelę ant ‘Embed referenced fonts’

Uždėkite varnelę, jei jūsų skaityklė nerodo lietuviškų raidžių

Uždėkite varnelę, jei jūsų skaityklė nerodo lietuviškų raidžių

Galite skaityti ir mėgautis savo darbu.

girl-lighted-cover.jpg

Klaidų žymėjimas skaitant ir taisymas

Net ir po visų pastangų taisant rašyba, pasitaiko viena kita klaidelė. Skaitant skaityklėje ją patogu pasižymėti, ir vėliau ištaisyti. Kindle su liečiamuoju ekranu (o ir kitose įrenginiuose ir programose), užtenka palaikyti kiek ilgiau ant to žodžio pirštą, kad pradėtų žymėtis. Reikia pažymėti kokius 3-4 žodžius aplink klaidą. Labai svarbu su pažymėjimu nepereiti į kitą pastraipą – paskui negalėsite tokio pažymėjimo panaudoti.

Prijungus Kindle prie kompiuterio, jo kataloge Documents rasite failą “My Clippings.txt“. Jį galite įsikelti į kompiuterį, atsidaryti skaitytą knygą su Word ir paleisti makrokomandą. U_03_Raudoninam_MyClippings_2″. Ji paprašys atidaryti tą „My Clippings“ failą ir jį perskaičius sužymės raudonai išrinktas citatas. Tada jau spustelėsit M_10_IeskomRaudonu ir lengvai pataisysit, ką blogo radot skaitydami.

Analogiška makrokomanda U_04_Raudoninam_CoolReader_2 yra padaryti ir populiariai Android elektroninių knygų skaitymo programėlei CooolReader. Pažymėjimų failą rasite ten pat kur guli ir EPUB knyga, tik failas vadinsis “knygos pavadinimas.epub.bmk.txt“.
Jei naudojates Wordu ne po Windowsais šios makrokomandos gali ir nesuveikti, tada pasinaudokite makrokomandomis “U_03_Raudoninam_MyClippings“ ar “U_04_Raudoninam_CoolReader“ – deja jos neparaudonins pažymėtų klaidų, jei pažymėjime bus labai keistų nelietuviškų simbolių.

Komentarų: 9
 1. Modestas parašė:

  Noriu paklausti kodel per kompa knyga lietuviskais rasmenimis atidaro be klaidu ,o ikelus i Sony reader skaitykle raides Ę,Ė,Ū virsta klaustukais nors š ir ž atrodo normaliai? Kokia cia problema? Tas pats ir PDF formatu ir EPUB,

 2. Vincas parašė:

  Kai vietoj LT raidžių rodo klaustukus, aš su Calibre konvertuoju iš epub formato į mobi, o paskui atgal — LT raidės atsiranda

 3. Tadas parašė:

  Šios svetainės Autorius visiškas šaunuolis. Ačiū už pasidalintas žinias, tokiu išsamiu stilium.

 4. Kęstutis parašė:

  Laba diena, noriu paklausti kodėl konvertavus į epub kompiuteryje rodo panašiai kaip word docx , bet įkėlus į nook iškraipo eilutes, palieka didelius tarpus ir t.t…

 5. Kęstutis parašė:

  Laba diena, ką galima konvertuoti calibrėje, kad po to įkėlus į skaityklę rodytu taip kaip word dokumente. Pas mane gaunasi, kad labai atitraukia nuo kairio krašto ir dar visokiu dalykų….

 6. Audrius parašė:

  Viskas labai puikiai čia išdėstyta, tik reikėtų paaiškinimo kur rasti ANDROID įrenginyje COOLREADERI’o failą su pažymėtomis klaidomis, kurias word’u galima ištaisyti?

 7. Rita parašė:

  Sveiki. Naudoju Amazon kindle. Kartais skaityklėje pradingsta kai kurie knygos puslapiai. Jie tiesiog tušti, nors, žiūrint kompiuteryje, jie visi normalūs su tekstu. Gal žinote, kame problema ? Ačiū.

 8. Almis parašė:

  Iš PDF nekonvertuoja į MOBI. EPUB EZ3W ir t.t. lietuviškų raidžių. Varnelės ant embeded nepadeda, nepadeda niekas – aš nusivylęs kindlu ….

 9. Audrius parašė:

  Ką reikia padaryti, kad skaitant su COOLREADER’iu nelendant į css nustatymus tekstas naktiniame režime būtų matomas?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: